Friday, October 31, 2014
Aguirre, Leonarda
Elementary Aide 

Arrisola, Mari
Elementary Aide 

Bauerle, Brandi
Resource Teacher 

Berry, Jessica
1st Grade Teacher 

Boggs, Terise
Secondary Counselor 

Brantley, Scott
Teacher/Coach 

Brockman, Janet
Teacher 

Brzozowski, Carol
Business Manager 

Burchfield, Patricia
Teacher Aide 

Cabrera, Joe
Secondary Principal 

Camden, Becky
Secondary Science 

Carroll, Krystle
CTE Teacher 

DelBosque, Stacy
2nd Grade Teacher 

DelBosque, Veronica
3rd Grade Teacher 

Doege, Jeff
Athletic Director 

Ender, Phillis
Bookkeeping / Accounts Payable 

Escamilla, Christina
Elementary Aide 

Escandon, Carolyn Nina
Aide 

Flores, Bennie
Band Director 

Frances, Zaide
Teacher 

Frazier, Krysta
Secondary English 

Gonzales, Ernesto
Teacher/Coach 

Gonzales, Kristina
Teacher 

Hawkins, James
Teacher/Coach 

Henderson, Bridget
AG Teacher 

Hensley, Nettie
Secondary Office 

Leal, Melinda
Elementary Office 

Lewallen, Lesley
ACE After-School Program 

Lopez, Teri
Aide 

Martinez, Lupita
Aide 

Matus, Betty
Diagnostician 

McGovran, Leigh
Aide 

Meineke, Cynthia
4th Grade Teacher 

Mix, Kay
District Nurse 

Moehrig, Karl
Teacher/Coach 

Monjaras, Mario
Cafeteria Supervisor 

Monson, Donna
5th Grade 

Moreno, Debbie
Superintendent Secretary 

Perkins, Karen
Teacher Aide 

Rangel, Domingo
Teacher/Coach 

Reagan, Sara
5th Grade Teacher 

Reyna, Jennifer
PE / Coach 

Rios, Penny
Speech 

Rogers, Bonnie
Secondary Office 

Ryan, Tana
First Grade 

Sanchez, Maria
3rd Grade Teacher 

Sayre, Emma
Aide 

Schauer, Teresa
District Librarian / Reading 

Schumacher, Angelita
Elementary Teacher 

Secord, Susan
Elementary Teacher 

Shaw, Gary
Director of Facilities & Transportation 

Stafford, Staci
Elementary Teacher 

Staples, Laura
Secondary Teacher 

Staples, Patricia
PK Teacher 

Stewart, Donna
ACE After School Program 

Sugarek, Steve
Technology Coordinator 

Talamantez, Brittany
PE/Coach 

Thiede, Amy
Secondary Math 

Vasquez, Oscar
Teacher/Coach 

Went, Kerri
PEIMS Clerk